Anasayfa - Selçuk Aydın'ın Yeni Rakibi İtalyan

Selçuk Aydın'ın Yeni Rakibi İtalyan

Selçuk Aydın'ın Yeni Rakibi İtalyan
Eklenme Tarihi: 19.02.2013


22 Mart'ta ringe çıkması beklenen Selçuk Aydın'ın Berlin'de gerçekleştirilecek gecede İtalyan Giuseppe Lauri ile ringe çıkacağı Menajeri Ahmet Öner tarafından da doğrulandı.

Ocak ayının son haftasındaki karşılaşmada Jesus Soto Karass karşısında 10 round neticesinde ummadığı bir mağlubiyet alan boksörümüz Selçuk Aydın, ringlerdeki mücadelesine devam ediyor.

Kariyerinin ikinci yenilgisi sonrası sıklet değiştirmeye hazırlanan boksörümüz, yarı orta sıkletin bir alt sıkleti olan süper hafif sıklette kariyerine yeni bir şekil vermeye çalışacak. Bu amaç doğrultusunda çok fazla ara vermeden yeniden ringe çıkmaya hazırlanan Aydın, 22 Mart'ta Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleştirilecek ve Eurosport kanalı tarafından canlı yayınlanacak gecede tecrübeli İtalyan Giuseppe Lauri karşısında mücadele verecek. Sekiz ya da on round üzerinden gerçekleştirilmesi planlanan karşılaşmada boksörümüz, amatör yıllarından sonra ilk kez bu yeni kilosunda ringdeki mücadelesine devam etmiş olacak.

36 Yaşındaki Giuseppe Lauri, 1997 yılında profesyonel boksa merhaba derken bugüne dek 63 kez ringe çıkmış bir isim. 53 Galibiyetinin yanısıra 10 mağlubiyeti olan boksör kariyerinin neredeyse tamamını bu sıklette geçiren boksör, Kıtalararası şampiyonluk ve Avrupa'nın iki numaralı ünvanı (EBU-EU)'nun da geçmişteki sahiplerinden bir tanesi.


Selçuk Aydın'ın bu maç için önümüzdeki haftadan sonra hazırlıklarını büyük bir olasılıkla Almanya'da yapması bekleniyor. Boksör, Amerika sonrası yeniden Avrupa'ya dönüşünün ardından yeniden Amerika'da ringe çıkmayı amaçlıyor.


Haber : Koray ŞARKAYA (16.02.2013)

 
TrabzonBoksKulubu ©. Email: info@trabzonbokskulubu.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat